Lukostřelba Kassai


Maďarský luk "Medvěd"

V kategorii: Luky » Maďarské

Brutální síla a nezničitelnost.

Délka tětivy: 140 cm

Vyráběná síla: 25-110#

Zaměřovací nátah: 30“

Maximální nátah: 32“

O objevení tohoto modelu se zasloužila evropská poptávka. Vzhledem k tomu, že v Evropě lukostřelbu na koni viděli evropané poprvé, když hleděli našim předkům (Maďarům) z očí do očí, tak pochopitelně v tomto regionu tato kultura nemá ani stopu.

Každý profesionální lukostřelec na koni ví, že k dosažení požadované úrovně musí používat lehké 30-40# luky. Velký počet výstřelů a nelítostné tréninky neumožňují použití silnějšího luku, aniž by došlo ke zranění. Ve vývoji luků pro jízdní lukostřelce je současným trendem dostat maximum z luku při respektování tohoto silového rozpětí. Ne tak v Evropě - tady vtipkovali, že síla 40# je pro malé děti a holky, ale opravdoví muži potřebují luky 70-80#. Moc jsme neotáleli a z existujících modelů (Káně a Chrt) jsme začali vyrábět i luk s touto silou. Neúspěch se dostavil v zápětí, výsledkem vývoje tak bylo hodně zlomených luků, protože jejich původní určení nebylo plánováno na tuto sílu.

Museli jsme se tedy pustit do vývoje nového silného luku. Cílem bylo zachovat maximum vlastností z existujících modelů, ale současně jsme museli posílit nejvíce namáhané komponenty. Je to silný, nezničitelný luk. Může se vyrábět i do 110#. Stal se rychle populárním i díky rustikálnímu a robustnímu zjevu. Doporučujeme lovcům.

Základní provedení:
- Jasanové rohy a rukojeť
- Lněná bandáž
- Volba barvy kůže a bandáže


Medvěd I:25-59#4320 Kč
Medvěd II:60-79#4590 Kč
Medvěd III:80-99#4860 Kč
Medvěd IV:100-110#5400 Kč

Detaily:

 

Počet kusů: